KONST
Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar • Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick • Konst, övrigt, Tryck m.m. • Litografier • Oljemålningar • Skulptur & konsthantverk • |
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Utrop: 12.000 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:24
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
-
7300 Akvarell
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36 -
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:09
-
7364 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Styrsö, yttermåt..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:14 -
7370 Akvarell
Otto Ericsson. Signerad, daterad 42, Hamnmotiv, 53..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:42 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:50
-
1004 Oljemålning
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av brännvinsflaskor och tilltugg", Monogramsignerad. Olja på pannå, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:18
-
7417 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Signe..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:27 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Signread, komposit..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:16 -
7354 Akvarell
Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad. Akvare..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:25
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:16 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:09 -
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:18 -
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:45 -
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:59
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:31 -
6051 Blyerts
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Replik". Signe..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:58 -
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:04
-
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blått novemberland". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:52
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:36 -
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30 -
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28 -
7415 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:38
-
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, brons. Signerad. Längd: 11 cm, höjd: 9 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:58
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:02 -
7357 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Sommar i sk..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:43 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:21 -
7146 Färglitografi
Jean Picard Le Doux, "Oiseau soleil. Signerad, num..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:40 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36
-
7130 Färglitografi
Karta, Frankrike, färglitografi, yttermått inklusi..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:43 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:43
-
7416 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:46 -
7210 Färglitografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Stilleben. Si..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:25 -
7424 Färglitografi
Luciano Pavarotti (1935-2007), Julkaktus. Signerad..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
-
2021 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 20:21
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:12 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:19 -
7436 Färglitografi
Malmberg. Signerad, daterad 76, "låtbarnen leva" m..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:03
-
7439 Färglitografi
MÃ¥rten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, d..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:44 -
6209 Färglitografi
Ole Hauki (f. 1935), Signerad, numrerad 246/275, "..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:30 -
7413 Färglitografi
Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
-
7208 Färglitografi
Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signera..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:14 -
7222 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höst. Signerad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52 -
7109 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Si..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:27
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:20 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:16 -
5302 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Fruktkorg, ..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:59
-
7203 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. "Inför vintern, Funäsdalen". Signerad, daterad -78. Olja på duk, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:28
-
5305 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Komposition..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:59 -
5303 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, f..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:41 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:18 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:17 -
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20
-
7219 Färglitografier
2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:38 -
7211 Färglitografier
3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:33 -
7128 Fototyp
efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ra..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:13
-
7308 Gouache
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:39 -
7311 Gouache
Stig-Owe Jemseby (1941-2017), Sverige. Signerad, y..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:13 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:17
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad 1917, Stilleben. Olja på duk, 80x80 cm, yttermått inklusive ram: 94x94 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:35
-
6038 Grafiska blad ..
"Yxlon 84", bland annat Bertil Almlöf, Eva Stockha..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:19 -
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:45 -
6017 Litografi
Helene Billgren (f. 1952), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:32
-
7426 Litografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:08 -
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
7221 Litografisk af..
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad,..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:14
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
-
2006 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
20 maj kl 18:06
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:19 -
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:50 -
7368 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, lands..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:56 -
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:56
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:35 -
7203 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. "Inför vintern, ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:28 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:40
-
7213 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:57 -
7435 Oljemålning
Bertil Lundquist, Signerad, älvlandskap. Olja på d..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:09 -
7017 Oljemålning
David Parsén (1896-1977), Sverige. Kustlandskap. S..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:05
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 71x56
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:55
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:15 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:36 -
7105 Oljemålning
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Kvinna. Signerad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:33
-
6162 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30 -
7371 Oljemålning
Folke Bülow (1905-1961), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:51 -
7366 Oljemålning
G B Sabbatino, Signerad, mansporträtt. Olja på duk..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:37
-
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:52 -
7422 Oljemålning
Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:57 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Utrop: 12.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:24
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32 -
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Sig..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:35 -
7214 Oljemålning
Gunnar Gustafsson, Fiskeläge. Signerad. Olja på pa..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:57
-
7213 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, daterad -79, "Ödemarkssmycke". Olja på duk, 80x69 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:57
-
7204 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. "I Livets ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:31 -
7207 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hässjor, M..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:49 -
7183 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hästar, mo..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
-
7290 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:14 -
7237 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Stadsmotiv..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:13 -
7356 Oljemålning
Harald Norrby (f. 1928), Sverige. Vinterlandskap. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:03
-
7056 Oljemålning
Holger Fischer, stilleben. Signerad. Olja på duk, ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:14 -
7021 Oljemålning
Jan Hatvani (1903-1969), Sverige. Skärgårdslandska..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:10 -
7419 Oljemålning
Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Stilleben med ko..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:38
-
7414 Oljemålning
Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Strilande bäck. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28 -
7156 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Gräsänder. Signe..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:22 -
7157 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:51
-
7210 Färglitografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 306/350. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 70x54 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:25
-
7159 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:36 -
7158 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. VÃ¥rvinter. Signe..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:37 -
7434 Oljemålning
Jonas Netterberg (f. 1948), Sverige. Signerad, dat..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:49
-
7313 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:39 -
7306 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:04 -
7316 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:57
-
7287 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:18 -
7324 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:14 -
7321 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:43
-
7310 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7289 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:47 -
7303 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:19
-
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Signerad. Olja på duk, 34x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x43
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:35
-
7305 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:12 -
7323 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:35 -
7302 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:11
-
7319 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:59 -
7317 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56 -
7297 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:56
-
7318 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:22 -
7312 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:58 -
7325 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:30
-
7294 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:17 -
7326 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:16 -
7301 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, daterad 72, "Arctic Endeavour Halifax. NS". Akvarell, bildmått: 48x40 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:06
-
7322 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:16 -
7304 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:52 -
7309 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:39
-
7314 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:02 -
7315 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10 -
7296 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:34
-
7320 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:21 -
7288 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:08 -
7299 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:39
-
7355 Oljemålning
Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Landskap. Sig..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:01 -
7018 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna med skörd, ej signe..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:31 -
7126 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinnor med paraply. Signe..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:43
-
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:01
-
7291 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, träd. Ol..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:21 -
7123 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad B Neuman, "Solned..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:47 -
7298 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Kihlman, mansport..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:29
-
7247 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Lasén, 1954. Olja..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:46 -
7051 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Tull, Hav. Olja p..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:07 -
7440 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1961, "G..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:14
-
7079 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, England, "Semmon..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:58 -
7111 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterstad. Olja..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:35 -
7352 Oljemålning
Olle Qviström (1934-2023), Sverige. "Ho Chi Minh",..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:01
-
7351 Oljemålning
Olle Qviström (1934-2023), Sverige. Komposition, S..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30 -
7350 Oljemålning
Olle Qviström (1934-2023), Sverige. Komposition. S..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:35 -
7353 Oljemålning
Olle Qviström (1934-2023), Sverige. Stilleben med ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7221 Litografisk affisch
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. Ej signerad
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:14
-
1004 Oljemålning
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:18 -
6167 Oljemålning
Percy Currall Pace. Signerad, Vagn. Olja på pannå,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:58 -
7437 Oljemålning
Thure Johansson, Signerad, älvlandskap. Olja på du..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:07
-
6216 Oljemålning
Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Vid Åsögatan". S..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:27 -
7098 Oljemålning
Tore Nyberg (1911-1993), Sverige. "Interiör", inkö..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:25 -
7108 Oljemålning
Uno Ljungberg, Vinterstad. Signerad, daterad -47. ..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:05
-
7119 Oljemålningar
2 st, Oidentifierad konstnär. Bymotiv, omkring 190..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:54 -
7122 Oljemålningar
2 st, påmålade tryck, 1800-tal, yttermått inklusiv..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:50 -
6217 Oljemålningar
2 st, Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. " Lotsgatan..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:29
-
7120 Pastell
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Signerad, skym..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:59 -
7110 Pastell
Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Signerad, kvinna,..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30 -
7206 Serigrafi
Pelle Ã…berg (1909-1964), Sverige. "Sally", numrera..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:29
-
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad, "Valörspel". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:56
-
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:01 -
7026 Skulptur
Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:48 -
7386 Skulptur
Alla Eberling, "Tor" järn. Signerad AB-67. Höjd: 1..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:25
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:27 -
7372 Skulptur
Asien, metall. Höjd: 20 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:35 -
7388 Skulptur
björn, glaserad stengodslera. Höjd: 19 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7027 Skulptur
Bodhisattva, Metall. Bemålat, metall. Höjd: 23 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:38 -
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:50 -
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:15
-
2015 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isb..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:26 -
2008 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ko...//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:15 -
6036 Skulptur
Herend, Ungern, flicka, porslin. Höjd: 37 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:14
-
7387 Skulptur
i from av vaser, Spanien, glaserad stengodslera. H..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:50 -
7329 Skulptur
konstglas, Chip Scarborough, Signerad. Höjd: 37 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:08 -
7252 Skulptur
Lars Wall, smide. Höjd: 32 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:49
-
7028 Skulptur
Lenin, metall. Höjd: 16 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:25 -
7253 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. All Världen barn..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:09 -
2006 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien A..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:06
-
2021 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien A..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:21 -
7029 Skulptur
Nils Bjerstedt. Fågel "Vattenrall", bemålat trä. L..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:01 -
7347 Skulptur
Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad NZ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:50
-
7024 Skulptur
Oidentifierad konstnär. Signerad A Söderström, met..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
7362 Skulptur
Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Iittala. Signera..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:33 -
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:58
-
7023 Skulptur
Teak, Johnny Hoffman, Sweden. Höjd: 21 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:42 -
7032 Skulptur
terrakotta, bemålad, gosse & gäss, Tyskland. Höjd:..//
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:31 -
7030 Skulptur
Thailand, mässing, träsockel. Höjd: 27 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:22
-
6106 Skulpturer
4 st, Dag Stille (1912-1987), Sverige. Glaserad st..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:00 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:40 -
6050 Tusch
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Känn dig själf..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:57
-
7411 Väggskulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Kvinna med amf..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:08
- Metropol Tipsar
-
2021 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien A..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 20:21 -
2015 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isb..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:26 -
2006 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien A..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
20 maj kl 18:06
-
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:56 -
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:52 -
1004 Oljemålning
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:18
-
7221 Litografisk af..
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad,..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:14 -
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:01 -
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:58